منوی برگه ها
Facebook
منوی دسته ها

ارسال شده در تاریخ Aug 7, 2013 |

تبلت جدید اینتل ویژه دانش آموزان

تبلت جدید اینتل ویژه دانش آموزان

استفاده از لپ تاپ و تبلت در نظام آموزش و پرورش کشور های پیشرفته مدت‌ ها است که برقرار بوده و این امر با سرعت روز افزونی در حال گسترش به سایر کشور های در حال توسعه می‌ باشد. تا به امروز ،  آیپد نقش پر رنگی در این زمینه بازی کرده و کدام دانش آموزی است که از این موضوع ناراضی باشد ؟ کمپانی اینتل هم با معرفی دو تبلت جدید ، سعی دارد تا بخشی از این بازار را در اختیار بگیرد. در ادامه با مشخصات نمایندگان اندرویدی اینتل در مدارس آشنا خواهید شد.

این اولین باری نیست که اینتل قدم به فضا های آموزشی می‌ گذارد. سری StudyBook، اولین تجربه اینتل در این زمینه بود که البته چندان هم موفقیت آمیز نبود.

سری جدید تبلت‌ های دانش آموزی شرکت اینتل ، تناسب خوبی میان قابل حمل بودن ، کارایی و قیمت مناسب ایجاد کرده‌ اند. یک مدل ۷ اینچی با اندروید ۴.۱ آبنبات پاستیلی و یک مدل ۱۰ اینچی با اندروید ۴.۰ ساندویچ بستنی. هر دو مجهز به مجموعه نرم افزاری مخصوص اینتل و قلم.

intel-tablet-2

انتظار یک نیروگاه پردازشی را نداشته باشید ، در مورد امور درسی صحبت می‌ کنیم نه یک کنسول بازی . هر دوی این دو تبلت‌ ها مجهز به یک دوربین پشتی با رزولوشن ۲ مگاپیکسل و یک دوربین جلویی ۰.۳ مگاپیکسلی ، یک گیگابایت رم ، قابلیت اتصال وای فای و  GPS، پشتیبانی از درگاه microSD  و مجهز به ورودی میکرو USB هستند.

intel-7-inch-tablet-1

رزولوشن نمایشگر برای مدل ۱۰ اینچی ۱۲۸۰ در ۸۰۰ و برای برادر کوچک‌ ترش ۱۰۲۴ در ۶۰۰ می‌ باشد .  مقدار حافظه این دو نیز به ترتیب ۱۶ و ۸ گیگا بایت است. اما در مورد باتری ، بازی به نفع تبلت ۷ اینچی تغییر می‌کند (۸ ساعت در برابر ۶ ساعت). برای مقایسه پردازشگر ، تراشه اتم Z2460 در برابر Z2420 را در نظر بگیرید. این بار هم برادر ۱۰ اینچی برنده است. اپلیکیشن Mobile Security شرکت McAfee بر روی هر  دوی آن‌ ها نصب شده و هر دو در مقابل ضربه و آب مقاوم‌ اند .